Пряме підключення до стандартних клемників

Використовувати алюмінієві провідники стає стає ще привабливішим – особливо коли це доходить до перерізів провідника 16 мм² або більше. Перевага використання алюмінія, як матеріала для провідників, є
низька ціна в порівнянні з мідними кабелями, які коштують майже вчетверо більше. Крім того, алюміній
приблизно на 70 відсотків легше, ніж мідь – становить зменшену вагу легше прокладати кабелі. Однак повинні бути виконані деякі основні умови, щоб безпечно приєдантися з алюмінієвими провідниками.

Алюміній буває різним

Алюміній має три фізичні властивості що ускладнює використання його як електричний провідник. Перш за все, є питання «поступитися» - під тиском, алюміній різко поступається через низьку гнучкість. Існує також
факт, що при зачистці алюмінієвого провідника, на ньому утворюється на поверхні оксидний шар. Якщо окислений провідник з'єднанти в стандартну клему без додаткової попередньої обробки оксидний шар збільшує опір між провідником та кінцевої точки. Це викликає надмірне тепло в кінцевій точці. Інша
різниця між алюмінієвим та мідним провідниками полягає в тому, що струм в алюмінієвих провідників нижче. Електропровідність алюмінію на третину нижче, ніж у мідь. Тому особливо важливо дотримуватися максимумальної здатності по струму при використанні алюмінієвих провідників. Як правило, слід вибирати більший поперечний переріз для алюмінієвих провідників для досягнення однакової пропускної здатності по струму. Є два шляхи, як можна з’єднувати алюмінієві провідники до стандарнтих клемників По-перше, вони можуть бути зє'днані за допомогою стандартних клем безпосередньо разом. Інший варіант – обжати кабельмиі наконечниками та з'єднати до стандартної клемної колодки. В обох випадках слід дотримуватися від виробника інструкцій.

Безпосереднє підключення алюмінієвих провідників до стандартної клеми

Phoenix Contact пропонує різні рішення для прямого з'єднання алюмінієвого провідника до клем.
Круглий, одножильний алюмінієвий провідник (RE та RM)з перерізомв діапазоні від 2,5 до 35 мм² підключається безпосередньо до гвинтового з’єднання клеми серії UT. Сектороподібна, одноланцюгова алюмінієвий провідник (SE та SM) між 50 і 240 мм² можна підключити до гвинтові з'єднувальні клеми від серії UKH. Ці клеми мають схожу форму з таким провідником.
При використанні клем серії UT і UKH, повинні дотримуватися наступні заходи, щоб забезпечити безпечне та надійне з’єднання:
1. Шар оксиду необхідно видалити з поверхні алюмінієвого провідника (наприклад, зішкребти з поверхні за допомогою WIREFOX-D 13 1212162 )
2. Відразу після видалення шару оксиду, алюмінієвий провідник необхідно покрити вазелін або
мастилом з аналогічним властивості. Вазелін запобігає повторного окислення і відводить вологу.
3. Потім алюмінієвий провідник вставляється в клему і затягуєтсья з відповідним моментом затягування.