Кількість
|
Вартість
|
||
|
Джерела безперебійного живлення: всі дані в цілості
Всі вже звикли, що в електромережі відбуваються неполадки і аварії. Через збої в постачанні електроенергії та різкого відключення можна понести великі збитки. У підсумку можна втратити обладнання і цінних даних. Щоб цього не сталося, необхідно користуватися джерелами безперебійного живлення. За допомогою таких автоматичних електронних пристроїв можна забезпечити короткочасним харчуванням побутову техніку та електроприлади в тому випадку, якщо електропостачання несподівано відключиться.
ДБЖ розраховані тільки на те, щоб протягом нетривалого часу подати необхідне харчування. Їх доцільно використовувати при постійних відключення електрики, скачках напруги, відключення частоти, спотворення нелінійного напруги.
Види джерел безперебійного живлення
Щоб постійна напруга, яке є в батареї, перетворилося в змінне, використовується вбудований інвертор. ДБЖ бувають трьох видів:
- пасивними. Для випрямлення змінної напруги застосовується випрямляч, після чого воно використовується для підзарядки акумулятора. Якщо напруга - нормальне, воно проходить через ключ, виявляється на вихідних роз'ємах, відбувається живлення навантаження. Якщо параметри відхиляються від нормальних, починається робота інвертора. Завдяки йому відбувається перетворення постійної напруги в змінну. Віддається ток досить великий, його вистачить для забезпечення обладнання. При поверненні нормальних показників інвертор відключається за допомогою контролера;
- лінійно-інтерактивним. У конструкції таких БП є автотрансформатор. При тривалому зниженні напруги за допомогою контролера воно підвищується завдяки ключам обмотки автотрансформатора. При підвищених показниках, навпаки, напруга на вихідні роз'єми подається знижений. Сигнал при цьому виглядає як апроксимувати синусоїди;
- з подвійним перетворенням. Таке обладнання застосовується для захисту найбільш важливою техніки. Робота інвертора в такому приладі не зупиняється ніколи. При цьому постійно відбувається підзарядка акумулятора. Перемикання пристрою відбувається дуже швидко.
Залежно від поставлених завдань вибирається той тип пристрою, який впорається з їх виконанням.
За якими критеріями вибирати ДБЖ?
У джерел безперебійного живлення є безліч параметрів, які їх розрізняють. Наприклад, у ІБП може бути різний спосіб монтажу: деякі з них виконані у вигляді окремого блоку, а інші - монтуються на дин (din) рейку, також важливо вибрати відповідне напруга, буде воно 12 або 220. При виборі ДБЖ слід звернути увагу на параметри:
- потужності;
- схеми побудови;
- вхідних і вихідних роз'ємів.
Велике значення має час, протягом якого ДБЖ може працювати автономно або за допомогою акумуляторної батареї. Додаткової уваги потребує інтерфейсний порт і програмне забезпечення, за допомогою якого можна робити моніторинг.
Компанія Electro Contact пропонує широкий вибір джерел безперебійного живлення, які можна замовити всього за кілька хвилин. При виникненні питань завжди можна зв'язатися з менеджерами інтернет-магазину, які нададуть кваліфіковану допомогу.