Кількість
|
Вартість
|
||
|
Справний привід повітряного клапана - запорука гарної вентиляції приміщення
Для регулювання і контролю повітряних потоків в системі вентиляції приватного, офісного або промислового приміщення використовують заслінку для вентиляції або повітряний клапан. Вентиляція має важливе значення для рівномірного забезпечення всіх приміщень свіжим повітрям і збільшення рівня пожежної безпеки, а якщо вона не працює належним чином, частина повітряного потоку, що йде по каналах вентиляції, може повернутися назад в кімнату, при цьому приносячи неприємний запах, дим або інші продукти горіння. Таким чином, клапан забезпечує регулювання потоку повітря всередину і назовні, усуваючи зворотну тягу, протяги, знижує концентрацію пилу і не допускає проникнення комах.
Принцип дії заслінки досить простий: по центру симетрії корпусу встановлюється рухлива заслінка на повторній осі, що дає можливість її плавного регулювання ручним або автоматичним способом для зміни інтенсивності повітряного потоку або його блокування.
Класифікація приводів повітряних заслінок
На один з кінців осі, який виходить за межі корпусу пристрою, встановлюється рукоятка для ручного регулювання або електропривод для автоматичної. Існує кілька різновидів електроприводу:
- з поворотною пружиною або без;
- з різним управлінням;
- з обертовим моментом від 2 Нм до 40 Нм;
- напруга: 24 В, 230 В;
- деякі моделі мають додаткові перемикачі.
Привід заслінки з пружиною, що має поворотну функцію, необхідний для безпечного використання систем опалення, кондиціонування, вентиляції, забезпечуючи захист від задимлення або замерзання. В робочому стані пристрою пружина зводиться, а при відключенні електроенергії клапан автоматично повертається у вихідне (захисне) становище. У приладах з пружиною без можливості повернення у разі припинення подачі енергії вона залишається в заданому положенні.
При виборі відповідного електроприводу, особливо для вентиляції, дуже важливо визначитися з типом його управління. Буває двопозиційне, трьохточкове і аналогове управління. Перше має на увазі тільки режим відкрито-закрито. При шорстколистому (імпульсному) управлінні сигнал про закриття / відкриття клапана постійний, але може передаватися по різних каналах, якщо напругу не подається ні на один контакт - привід зупиняється. У третьому випадку робота приводу залежить від напруги, що подається, від його зміни від 2 до 10 В змінюється положення заслінки.
Критерії вибору електроприводу повітряного клапана
Важливим критерієм вибору приводу є крутний момент, адже для закриття заслінки Необхідна деяка сила. Крутний момент для нормального функціонування електроприводу залежить від декількох факторів:
- чим більше площа клапана, тим вище необхідно зусилля;
- якщо стулки клапана розгортаються в протилежні сторони - зусилля потрібно менше, ніж для пристрою з паралельно стулками;
- для підвищеної герметичності потрібен великий крутний момент;
- неправильно встановлені заслінки будуть вимагати більшого зусилля.
Купити електропривод для повітряної заслінки вентиляції можна в інтернет-магазині Electro Contact з швидкою доставкою в будь-яку точку України.