Кількість
|
Вартість
|
||
|
Коннектори - невелика, але важлива деталь
В даний час українці все частіше замислюються про установку сонячних електростанцій, які є альтернативним способом отримання електрики, з кількох причин: екологічна безпека і можливість заощадити сімейний бюджет на оплату комунальних платежів. Ефективна робота сонячних батарей і високий ККД безпосередньо залежать від грамотно підібраного обладнання, а також від правильності його монтажу. Так як сонячна станція має складну конструкцію, при цьому використовуються інноваційні технології, її установку краще довірити профільним фахівцям, які знають всі нюанси справи.
Основними елементами станції є: сонячні панелі, комплект акумуляторів, інвертор, контролер. Панелі під впливом сонячних променів виробляють постійний струм низької напруги, за рахунок якого заряджаються акумулятори. Щоб перетворити постійний струм в змінний, який використовується для побутових електроприладів та освітлення, використовується інвертор. Але повноцінна робота станції неможлива без додаткового обладнання, яке об'єднує всі елементи в цілу ефективно працюючу мережу, таких як коннектори і кабелі.
Призначення і види конекторів
Найнадійнішим з'єднанням обладнання сонячної системи є коннектор МС-4. За конструкцією він являє собою пару роз'ємів в ізольованому корпусі, але може мати і розгалужене пристрій. У зв'язку з цим проводиться класифікація на види:
- класична пара «мама-тато» - це трубчасті роз'єми, які з'єднуються, як ножові клеми. Герметичний корпус може виконуватися із пластику або композитних матеріалів, а між собою вони надійно фіксуються засувками;
- разветвители - особливість конструкції полягає в наявності загального входу (найчастіше це роз'єм «тато») і двох, трьох, а може бути і більшої кількості виходів. Їх функції, будова корпусу і основні характеристики, як у класичній пари;
- подовжують коннектори мають вже вбудовані подовжувальні шнури, які полегшують з'єднання розташованих на відстані елементів, адже немає необхідності припаювати дроти самостійно. Мають безліч різних схем контактів.
Саме завдяки коннекторам забезпечується надійний контакт до основної шини і фіксація кабелю, а також його захист від вологи і впливу сторонніх часток.
Критерії вибору з'єднувача для сонячних панелей
Вибираючи коннектор для сонячної батареї, необхідно дотримуватися відповідність експлуатаційних характеристик, які були вказані заводом-виробником, передбачуваним умовам роботи обладнання. Куплені вироби повинні мати запас потужності мінімум на 20% щодо фактичних навантажень, щоб уникнути ризику збою і перевантаження. Також необхідно вивчити такі характеристики:
- максимальний перетин провідника;
- значення напруги і робочого струму;
- граничний рівень опору контакту;
- клас волого і пилозахисту;
- діапазон температур, які витримує деталь.
Купити якісні штекера від надійного виробника з швидкою доставкою в будь-яку точку України можна в інтернет-магазині Electro Contact.