Кількість
|
Вартість
|
||
|
З'єднувальні клеми
Обслуговування електричних систем і приладів передбачає використання різноманітних сполучних клем. Клеммник - невелика за розмірами монтажна деталь, без використання якої проблематично виконати з'єднання проводів між собою і їх приєднання до електроспоживаючими приладів.
На сучасному ринку представлений досить великий асортимент електротехнічної фурнітури. Щоб зробити правильний вибір допоміжних виробів для з'єднання проводів, необхідно розібратися в їх основних різновидах і характеристиках. Кожен з видів сполучних клемників має свої особливості і призначення. Також варто враховувати відмінності монтажних і ремонтних клем по струмового навантаження.
Основні види клем
Залежно від типу конструкції ви можете купити такі клеми для проводів:
- муфтові - клеммник цього типу раціонально купити для з'єднання електропровідниками з перетином в межах 0,25-16,78 мм, фіксація сполучної арматури виконується шляхом силового обтиску;
- кільцеві - відрізняються наявністю спеціальної конфігурації для гвинтових з'єднань, в залежності від конструкційних особливостей можуть бути вилковими або у вигляді замкнутого кільця;
- штирові - сполучна деталь, що складається з двох комплектуючих у вигляді розетки і вилки, призначена переважно для установки на провідники струму з діаметром перетину 1,25-6,64 мм, має ізольовану поверхню;
- ножові - клеммники цієї категорії призначені для установки на багатожильні дроти з перетином в межах 0,26-6,0 мм, що виконується шляхом обтиску хвостовика силовим впливом.
Залежно від способу забезпечення контакту між проводами, з'єднувальний клемник може бути самозажімние або гвинтовим. Також клема буває електротехнічної або електричної, що безпосередньо впливає на область її використання і технічні характеристики.
Особливості вибору
Одним з найбільш простих і практичних способів виконати з'єднання проводів в електричному розподільчому щиті є монтаж клемника на дин-рейку. Вибираючи електромонтажні елементи, основна увага варто приділити не ціні, а такими характеристиками клем:
- спосіб установки;
- переріз;
- кількість провідників;
- колір.
При установці клем на спеціально призначену для цього коробку, електрику не знадобиться використання додаткових елементів кріплення. Також клеммник може монтуватися на струмовий шину або дин-рейку. Перетин клем визначається квадратними міліметрами і є одним з найважливіших критеріїв вибору, адже не кожна монтажна деталь підходить для з'єднання багатожильних проводів.
В інтернет-магазині Electro Contact ви можете купити з'єднувальні клеми для дин-рейки і клемники в коробку, ціна яких є цілком доступною для споживача. У нашому каталозі представлений великий вибір електротехнічних деталей, які забезпечать надійне з'єднання провідників між собою.